Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędzie się 2021 European Lacrosse Challenge Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska przyjadą reprezentacje Polski, Czech, Chorwacji, Słowacji oraz Luksemburga. Turniej rozpocznie się we wtorek i potrwa, aż do soboty. W sobotę rozegrane zostaną mecze o piąte, trzecie i pierwsze miejsce. Turniej ten zorganizowany został w zastępstwie Mistrzostw Europy, które wstępnie miały odbyć się w 2020 roku, ale ze względu na pandemie koronawirusa zostały przełożone na lipiec 2021, a następnie kilka tygodni temu zupełnie odwołane. 

Przed turniejem 17-19 lipca, odbędzie się zgrupowanie męskich reprezentacji polski seniorów i juniorów. Warto dodać, że podczas tego wydarzenia obecny będzie cały sztab obu naszych męskich reprezentacji. Trenerzy reprezentacji polski seniorów to; Christian Zwickert, Kyle Plumly, Chris Burdick, Ronnie Sanna, Eric Persky, natomiast reprezentacji polski juniorów to; Billy McNamara, Mikołaj Buszko, Jędrzej Madej. Celem zgrupowania jest przygotowanie obu reprezentacji do zbliżających się imprez. Kadra juniorów już w przyszłym roku pojedzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Irlandzkim Limerick. Natomiast kadra seniorów w kwietniu uczestniczyć będzie w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2023 roku we Wrocławiu. 

Oprócz rozgrywek męskich nie zabraknie też Lacrosse w wykonaniu kobiet. Przy okazji całego wydarzenia, odbędzie się także zgrupowanie reprezentacji kobiet seniorek oraz juniorek które trwać będzie od 17 do 24 lipca. Na to wydarzenie do Polski przylatuje główny trener reprezentacji Jay Watts. W sobotę i niedziele obie kadry trenować będą na Stadionie Olimpijskim, a od poniedziałku treningi przeniosą się na boisko AWF-u. W planach zgrupowań są dwa treningi dziennie dla każdej grupy oraz dodatkowe wewnętrzne sparingi.