W dniu 25.03.2023 r. we Wrocławiu odbył się pierwszy turniej w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Tym razem nie było żadnych niespodzianek. W stolicy dolnego śląska dwa zwycięstwa odniosła drużyna Poznań Hussars Ladies, wygraną i przegraną AZS Walkirie Katowice, natomiast dwie porażki Panthers Wrocław.

Był to najprawdopodobniej pierwszy turniej na świecie rozegrany na nowych, niedawno wprowadzonych zasadach. Zawodniczki musiały zapomnieć o rożku, bramkarki miały znacznie mniej czasu na pozostanie z piłką w creas’ie, a kije nie były już sprawdzane po każdym golu.

W sumie w całym turnieju wzięły udział 44 zawodniczki. Najliczniejszym składem cieszyła się drużyna z Poznania. Na całym turnieju strzelono 67 bramek. 25 z nich należało do Poznanianek, 23 bramki strzeliły Wrocławianki, natomiast dziewczynom z Katowic przypadło tylko 19 bramek. Swój debiut w rozgrywkach Lacrosse zaliczyło aż 7 zawodniczek.

Kolejny turniej odbędzie się już 2 kwietnia we Wrześni. Na razie jeszcze wszystko może się zmienić i to kto zagra na Weekendzie Mistrzyń o najwyższe trofeum nie jest jeszcze przesądzone. Czy puchar będzie kolejny raz należał do Poznań Hussars Ladies? Może tym razem ktoś nas zaskoczy…

 

Wyniki:

Panthers Wrocław vs. Poznań Hussars Ladies – 13:17

Poznań Hussars Ladies vs. AZS Walkirie Katowice – 8:6

Panthers Wrocław vs. AZS Walkirie Katowice – 10:13

 

(zdjęcia: Łukasz Skwiot)