Niemiecka Federacja Lacrosse we współpracy z ELF i World Lacrosse organizuje Niemiecką Konwencje Lacrosse, która została zaplanowana na 20-22.05.2022 w Dreźnie. Play, Learn, Grow, Connect — (Graj, Ucz się, Rozwijaj, Łącz się) to hasła przewodnie tego eventu. Męska oraz żeńska reprezentacja Polski lacrosse została zaproszona do uczestnictwa w tym wydarzeniu, z czego jesteśmy bardzo dumni i z przyjemnością się zgodziliśmy. Ten projekt ma na celu promowanie europejskiego lacrosse, dla naszej reprezentacji ta konwencja oznaczałaby możliwość, gry pod okiem i przeciw najlepszym zawodnikom i trenerom na świecie oraz możliwość konkurowania z najlepszymi drużynami Europy w Pucharze Narodów. 

Jednak do tego, aby to wydarzenie mogło się odbyć daleka droga, w tym momencie najważniejsza jest pomoc kibiców. Kibice Polskiego lacrosse już nie raz pokazali jak solidna, zgrana i hojna jest nasza społeczność, i właśnie tutaj zwracamy się z prośbą o waszą pomoc. Crowdfunding (zbiórka pieniędzy) jest ważnym czynnikiem, który wpłynie na realizacje tego przedsięwzięcia, co za tym idzie możliwości uczestnictwa i rozwoju dla obu Polskich reprezentacji. 

Poniżej przedstawiamy kilka szczegółów dotyczących tego, na czym polega Crowdfunding: 

Ze względu na to, że Niemiecka federacja nie pobiera żadnych opłat od poszczególnych reprezentacji za uczestnictwo w tym turnieju, od 3 listopada prowadzona jest zbiórka pieniędzy, aby zrekompensować koszty, jakie muszą zostać poniesione na organizacje tak obszernego przedsięwzięcia. Warto dodać, że już podczas pierwszego tygodnia udało się nazbierać 20% całej kwoty. Crowdfunding (zbiórka) potrwa do 15 grudnia, od tego, czy uda się nazbierać wyznaczoną sumę (40 tysięcy euro) zależy czy cały ten projekt dojdzie do skutku. 

Kibice, czyli my wszyscy możemy pomóc na wiele sposobów; każdy z nas może podarować jakąkolwiek kwotę na rzecz tego eventu, każdy z nas może również już teraz kupić bilety na to wydarzenie. Poniżej przedstawiamy stronę internetową wymienionej zbiórki (na stronie można znaleźć opis poszczególnych dotacji, biletów oraz wiele więcej istniejących możliwości pomocy na przykład w zamian za promowania swojej firmy), strona internetowa posiada również opisy w języku angielskim. 

https://www.toyota-crowd.de/lacrosse-convention

Po to, aby jeszcze lepiej zrozumieć idee tego projektu, poniżej przedstawiamy również krótki filmik promujący to wydarzenie (w języku angielskim):

https://www.youtube.com/watch?v=bvc7uLAB5QA&t=2s