W weekend 21-22 aż trzy polskie ekipy udały się do niemieckiego Frankfurtu nad Menem, by wziąć udział w kolejnej edycji młodzieżowego turnieju Scheider Cup. Za naszą zachodnią granicę wybrała się Reprezentacja Polski U20, Reprezentacja Polski Kobiet U20 oraz vidaXL Lax-Warriors Września, które startowały w kategorii wiekowej U14.

 

Biało-czerwoni panowie U20 zajęli ostatecznie 7 miejsce (z bilansem 3 wygranych i 3 porażek), Polki U20 zanotowały 1 zwycięstwo i 6 przegranych, co dało im czwartą lokatę, zaś dziewczęta z Wrześni wygrały 5 meczów, dając się ograć jedynie raz i zajęły 3 miejsce.

 

 

Odpowiedzialny za występ mężczyzn, trener Jędrzej Madej tak podsumował wyjazd: “Jak zawsze, prawdziwa, turniejowa rywalizacja jest niezwykle cenna w procesie szkolenia młodzieży. Siódme miejsce nie odzwierciedla do końca poziomu naszej gry. Trzy zwycięstwa cieszą, zaś trzy porażki nie smucą aż tak mocno – głównym celem występu w Niemczech było przecież zdobywanie doświadczenia.”

 

Trenerka Reprezentacji U20 Anna Walas komentuje występy pań: “Nasza Reprezentacja U20 to praktycznie nowy skład, na pokładzie z pięcioma piętnastolatkami, z 3 zawodniczkami ze stażem półrocznym. Była to absolutna mieszanka, jeśli chodzi o poziom doświadczenia. Turniej był okazją dla wielu do zdobycia doświadczenia lakrosowego w praktyce, do czerpania frajdy z gry w meczach, zgrywania się z zespołem. Dziewczęta grały bardzo dobrze, o wynikach decydowały pojedyncze błędy, a przeciwnik i tak do końca nie mógł być pewien swego. Podobnie, jak u chłopaków to nie wyniki były naszym celem, a zebranie doświadczenia. VidaXL Lax-Warriors Września w swojej kategorii na podium, więc bardzo cieszy ten jeden Puchar, który wracał z nami w autokarze! Tym bardziej napawa dumą wynik tych dziewczyn, bo było ich piętnaście! Wiele z nich w wieku ok 12 lat! To świadczy o tym jak pięknie lakros nam się rozwija!”