Ostatnie tygodnie przepełnione były rozgrywkami w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. W kwietniu rozegrane zostały aż dwa turnieje. Jeden w Katowicach, a drugi w Poznaniu. Półmetek rozgrywek już za nami, jednak nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Do zakończenia tegorocznych zmagań coraz bliżej…

W dniu 2 kwietnia 2023 r. we Wrześni odbył się drugi turniej w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, który przyniósł nam naprawdę sporą niespodziankę. W czasie tegorocznych rozgrywek nie zabrakło sportowych emocji i wrażeń. Po zaciętym i wyrównanym meczu zwycięstwo nad mistrzyniami polski Poznań Hussars Ladies odniosła drużyna Lax Warriors Września. Natomiast dziewczyny z AZS Walkirie Katowice przegrały na tym turnieju dwukrotnie – raz z Poznań Hussars Ladies, a drugi raz z Lax Warriors Września. Tym razem to właśnie wrześnianki mogły cieszyć się z kompletu zwycięstw.

 

Na turnieju zagrało 41 zawodniczek i wszystkie były świadkami historycznego zdarzenia, bowiem drużyna Poznań Hussars Ladies przegrała mecz po raz pierwszy odkąd prowadzone są statystyki w systemie Pointbench. Niewykluczone, że poznanianki ostatni raz przegrały podczas finału PLLK w sezonie 2015/2016 z drużyną Kosynierki Wrocław. Niestety brak jest dokładnych danych z lat 2019 i wcześniejszych. Co więcej, mecz z Lax Warriors Września zakończył passę zawodniczki z poznania Anny Walas, która dotychczas miała na swoim koncie 10 meczów ligowych z rzędu ze strzeloną chociaż jedną bramką. Ostatni mecz bez bramki Ania zaliczyła 12 czerwca 2021 r. 

 

Nie ulega wątpliwości, że spotkanie to przyniosło nam bardzo emocjonujący pojedynek. Był to również zdecydowanie jeden z najtrudniejszych turniejów do prowadzenia. Wyrównana walka o piłkę okraszona była licznymi faulami, po których posypało się sporo kartek. W sumie sędziowie przyznali trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną.

Kolejny turniej odbył się 15 kwietnia w stolicy wielkopolski. Rozgrywki przebiegły bez większych niespodzianek. Drużyna Poznań Hussars Ladies kolejny raz sięgnęła po dwa zwycięstwa, czym zapewniła sobie miejsce w finale. W meczu rewanżowym poznanianki zdominowały swoje rywalki. Dziewczyny z Lax Warriors Września zanotowały wygraną i porażkę, natomiast Panthers Wrocław dwie przegrane.

 

Niestety pogoda nie rozpieszczała zawodniczek. Nieustający deszcz sprawił, że po boisku można było się ślizgać. Mimo wielu upadków turniej zakończył się bez większych kontuzji. Chociaż warunki na boisku nie były łatwe, obecni na trybunach kibice mieli szansę zobaczyć kilka spektakularnych bramek. 

Ostatni turniej przed Weekendem Mistrzów i Mistrzyń odbędzie się 28 maja w Katowicach. 

 

Wyniki:

Lax Warriors Września vs. AZS Walkirie Katowice – 13:7 

Poznań Hussars Ladies vs. AZS Walkirie Katowice – 12:4 

Lax Warriors Września vs. Poznań Hussars Ladies – 13:12

 

Lax Warriors Września vs. Poznań Hussars Ladies – 6:19

Poznań Hussars Ladies vs Panthers Wrocław – 12:3

Panthers Wrocław vs. Lax Warriors Września – 4:13

 

(zdjęcia: czyjś rodzic + FYD studio)