Reprezentacja Polski zagra u siebie – we wrocławskim kompleksie Pól Marsowych Stadionu Olimpijskiego – o udział w lakrosowych Mistrzostwach Świata.

W poniedziałek 11.04.2022 r. we Wrocławiu ruszają Europejskie Eliminacje do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Lacrosse. Oznacza to, że w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się największa w historii kraju impreza lakrosowa. O udział w Mistrzostwach Świata w amerykańskim San Diego w 2023 r. powalczą 22 zespoły Starego Kontynentu.

W wyniku losowania wszystkie drużyny zostały podzielone na 4 grupy: dwie po 6 ekip i dwie po 5. Polacy trafili do grupy C, razem z Grecją, Norwegią, Portugalią i Czechami. Dodatkowo, na koniec rozegrają mecz z zespołem z odpowiedniego miejsca z grupy D. Aby zagwarantować sobie udział w Mistrzostwach Świata powinni zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie. Dodatkowo, do San Diego pojadą trzy ekipy spośród zespołów z trzecich lokat.

– W kaskach, z kijem w ręku i orzełkiem na piersi damy z siebie wszystko na boisku. Plan jest prosty: grać na 100% to za mało, zagramy na  110%, a jak będzie trzeba to i więcej. Liczymy, że będą to dla nas bardzo udane zawody. Przede wszystkim gramy u siebie. Wrocław jest Miastem Spotkań, ale i polską stolicą lakrosa. Mamy okazję grać w wyjątkowo pięknym kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, a to naprawdę najlepsze miejsce na porządny lakros i taki reprezentacja Polski ma zamiar pokazać. Na pewno będzie nam lepiej jeśli pojawią się tłumnie nasi kibice. Doping z trybun już w niejednej sytuacji potrafił tchnąć drugie życie w zawodników i odwrócić wynik spotkania – mówi jeden z zawodników, Mikołaj Śmigiel.

Pierwsze stracie Polaków odbędzie się w dniu otwarcia zawodów – w poniedziałek 11.04.2020 r. Biało-czerwoni zmierzą się z Grecją w Meczu Dnia o 17:20 na boisku EXIZE #1 przy budynku P5 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy al. I. J. Paderewskiego 35. Bilety na wydarzenie można kupić na miejscu.

Więcej informacji na temat samej imprezy znajduje się TUTAJ.
Wyniki można śledzić TUTAJ.
Wszystkie mecze można obejrzeć na żywo TUTAJ.

Raz, dwa, trzy – POLSKA! 
Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!


Lacrosse to najszybszy sport na dwóch nogach i najlepiej rozwijająca się dyscyplina drużynowa na świecie. Wywodzi się z tradycji plemion irokeskich, które do dzisiaj mają ogromny wpływ na tę dyscyplinę. Jest sportem zawodowym i uniwersyteckim w USA i Kanadzie. Zawodnicy posługują się kijami (najczęściej metalowymi lub drewnianymi) zakończonymi plastikowymi główkami z tkaninową siatką. Przedmiotem gry jest piłka wielkości tenisowej, odlana z mieszanki gumy i kauczuku. Należy ją umieścić w bramce przeciwnika – gol jest wart za każdym razem 1 punkt. Gracze mogą się uderzać i atakować ciałem w stopniu zbliżonym do hokeja na lodzie. Obecnym Mistrzem Polski jest drużyna Kosynierów Wrocław. Krótki film wyjaśniający, na czym polega lacrosse znajduje się tutaj: