[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” border_style=”solid” flex_column_spacing=”0px” type=”legacy” background_color=”#ffffff”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” first=”true”][fusion_text]

We Wrocławiu 11 lipca odbył się walny zjazd delegatów i osób zrzeszonych w Polskiej Lidze Lacrosse, aby po raz pierwszy wybrać władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse, który zastąpi do tej pory działającą organizację, jaką była Polska Federacja Lacrosse.
W marcu b.r. Ministerstwo Sportu wyraziło zgodę na utworzenie Polskiego Związku w dyscyplinie sportowej, jaką jest lacrosse. Jest to zwieńczenie wieloletniej pracy Polskiej Federacji, jej działaczy, a także osób, które od początku istnienia tej organizacji wspierały rozwój lacrosse w Polsce. Naturalnym etapem działań było wybranie władz i zarządu Polskiego Związku Lacrosse na walnym zgromadzeniu, które odbyło się 11 lipca we Wrocławiu.

Decyzja o utworzeniu Polskiego Związku Sportowego jest wyraźnym sygnałem, iż środowisko lacrosse w Polsce stawia duży krok naprzód. Choć wiąże się to z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, jest to przede wszystkim wielka szansa na rozwój dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu. Jako nowy zarząd za priorytet obraliśmy popularyzację lacrosse wśród najmłodszych i wprowadzenie regularnych zajęć do szkół podstawowych. Planujemy też rozbudować system szkolenia trenerów, co w ostatecznym rozrachunku ma się przełożyć na większą ilość klubów i zawodników. – mówi Krzysztof Burzyński, prezes PZL.

W składzie Polskiego Związku Lacrosse zasiądą:
● Krzysztof Burzyński – prezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
● Jędrzej Madej – wiceprezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
● Kajetan Statkiewicz – wiceprezes, przedstawiciel drużyny Kosynierzy Wrocław

Natomiast do komisji rewizyjnej zostali wybrani: Klaudia Majorczyk (Poznań Hussars Ladies), Bartosz Kajor (Kosynierzy Wrocław) i Kamil Drab (AZS Legion Katowice). Przed nowym zarządem wiele wyzwań m.in. związanych z powrotem Polskiej Ligi Lacrosse w sierpniu, ale także działania związane z reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn, jak również przygotowaniami organizacji Mistrzostw Europy Lacrosse 2021. Turniej przeniesiony z powodu pandemii COVID-19 na rok 2021 nie zmienił gospodarza, którym będzie miasto Wrocław.

Polski Związek Lacrosse istnieje od lipca 2020 roku. W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse. W lidze męskiej o tytuł Mistrza Polski walczy 6 drużyn męskich: Spartans Oświęcim, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Kraków Kings, Poznań Hussars i Grom Warszawa. W lidze żeńskiej o Mistrzostwo zmagają się 4 drużyny: Walkirie Katowice, Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies i Kraków Queens. Do działań operacyjnych Związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]